Asus rog strix scar 16: коли 16 дюймів б’ють 18

ASUS ROG Strix SCAR 16 покоління G635 — це 16-дюймовий флагман лінійки Republic of Gamers, зібраний навколо процесора Intel Core Ultra 9 275HX і мобільної графіки GeForce RTX 50 аж до RTX 5090 Laptop з тепловим пакетом 175 Вт. Машина важить 2,80 кг, тримається на парокамері на всю ширину шасі і ставить рідкий метал Conductonaut Extreme одразу на процесор і відеоядро. Це вже не «тонкий ігровий», а повноцінна робоча станція, яку ще можна засунути в рюкзак і не проклинати кожен підйом сходами.

Покупці беруть цей ноутбук за три речі, які рідко збираються в одному корпусі: Mini LED-панель 2560 × 1600 на 240 Гц із понад 2000 зонами затемнення, чесний TGP відеокарти без штучного задушення і нижню кришку, яку знімають без викрутки. За моїм досвідом використання цього пристрою протягом місяця, у режимі Turbo він голосний, як невеликий фен, на батареї швидко сідає, зате в важких сценах Cyberpunk 2077 на рідній роздільності тримає тризначний FPS і не тротлить після години рейду.

В Україні конфігурації з RTX 5080 і RTX 5090 з’являються хвилями і зникають за день-два. У США рекомендована ціна версії з RTX 5080 стартує від 3 299, топової з RTX 5090 — від4 299. Нижче розкладаю залізо, екран, термос, реальні кадри, типові помилки покупки і короткий чек-лист, який варто пройти ще до оплати.

Покоління G635: нове шасі замість косметичного фейсліфту

Попереднє 16-дюймове покоління SCAR ходило в пластиковому кузові з класичними теплотрубками і важило близько 2,5 кг. G635 додав металеву верхню деку, парокамеру на всю задню кромку і третій вентилятор між двома основними «равликами». Вага виросла до офіційних 2,80 кг, товщина в задній частині — до 30,8 мм. За цей кілограм і зайві міліметри ASUS купив запас тиші в Turbo порівняно з минулим роком і місце під відеокарту на 175 Вт без гарячої «праски» на WASD.

Габарити 354 × 268 × 22,8–30,8 мм роблять корпус клином: спереду він тонший, ззаду — товстіший через вихлоп. Заднє виведення гарячого повітря звільняє праву руку з мишкою, і це дрібниця, яку відчуваєш уже на другій годині стрілянки. У нашій практиці ми стикалися з таким випадком, коли власник старого SCAR 16 тримав кисть над боковим вихлопом і постійно ловив «гарячий струмінь» на мізинці. Тут цієї проблеми майже немає, якщо не засувати ноутбук впритул до стіни.

Лінійка ділиться за відеокартою, а не за екраном чи процесором. G635LR несе RTX 5070 Ti на 140 Вт і 12 ГБ GDDR7, G635LW — RTX 5080 на 175 Вт і 16 ГБ, G635LX — RTX 5090 на 175 Вт і 24 ГБ. Процесор у всіх трьох — Intel Core Ultra 9 275HX, оперативна пам’ять — два модулі DDR5-5600, накопичувач — до двох слотів M.2. Різниця в ціні між 5080 і 5090 в США становить рівно тисячу доларів і майже повністю оплачує відеопам’ять плюс трохи частот.

Зовнішність стала спокійнішою за попередні «ікласті» SCAR: менше гострих граней, більше зрізаних кутів у дусі кузовів GT. По периметру днища біжить світлова смуга Aura, логотип на кришці вміє гаснути в Stealth Mode і залишати чорний хром. Якщо шукаєте непомітний робочий ноутбук для офісу з дрес-кодом — це все одно не він. Якщо шукаєте машину, яка в темній кімнаті виглядає як піт-стоп, а не як іграшка з бару, G635 влучає точно.

Процесор Ultra 9 275HX і відеокарти RTX 50: де саме живе потужність

Intel Core Ultra 9 275HX — це 24 ядра без гіперпоточності: 8 продуктивних Lion Cove і 16 енергоефективних Skymont, разом 24 потоки. Базова частота 2,7 ГГц, турбо до 5,4 ГГц, кеш 36 МБ, заявлений TDP до 80 Вт. У Turbo ASUS тримає CPU близько 55 Вт, щоб віддати вати відеокарті; у ручному режимі можна витиснути до 80 Вт на процесор плюс 175 Вт на GPU, разом до 255 Вт по сокету. NPU Intel AI Boost видає до 13 TOPS — цього вистачає на шумозаглушення і дрібні ШІ-фільтри, але не на локальні великі моделі.

Графіка — покоління Blackwell. RTX 5080 Laptop у ROG Boost тримає 1550 МГц при 175 Вт (150 Вт + 25 Вт Dynamic Boost) і несе 16 ГБ GDDR7. RTX 5090 Laptop піднімає буст до 1647 МГц при тих самих 175 Вт і ставить уже 24 ГБ. RTX 5070 Ti урізана до 140 Вт і 12 ГБ — для 1600p цього часто вистачає, але запас під dual-issue трасування і важкі текстури тонший. DLSS 4 з Multi Frame Generation, Reflex 2 і Advanced Optimus входять у стандартний пакет усіх трьох карт.

Оперативна пам’ять — два SO-DIMM DDR5-5600, з коробки зазвичай 32 ГБ, стеля офіційно 64 ГБ. Слоти вміють і 6400 МТ/с, якщо поставити відповідні планки і процесор їх прийме. Для ігор на 1600p 32 ГБ ще живуть спокійно, для стріму, Chrome з сотнею вкладок і Unreal одночасно я б одразу дивився на 64 ГБ. Накопичувачі — до 4 ТБ у RAID 0 на двох PCIe 4.0, заявлені як Gen5-ready; незалежні тести поки ловлять реальні швидкісні стелі Gen4, тож ультрашвидкий диск п’ятого покоління тут не обов’язково розкриється на повну.

Блок живлення — прямокутний 380 Вт, вагою близько кілограма. Він важчий за частину ультрабуків і займає окремий відсік у сумці. Type-C заряджає до 100 Вт: для офісу і фільму цього вистачить, для гри в Turbo — ні. Якщо плануєте возити SCAR 16 як єдиний комп’ютер, одразу закладіть місце під цеглу адаптера і не сподівайтесь обійтись повербанком на 65 Вт.

Модель Відеокарта VRAM / TGP Орієнтир ціни
G635LR GeForce RTX 5070 Ti Laptop 12 ГБ GDDR7 / 140 Вт США від ~$2 700; Україна близько 190 000 ₴
G635LW GeForce RTX 5080 Laptop 16 ГБ GDDR7 / 175 Вт США $3 299; Україна близько 181 000 ₴
G635LX GeForce RTX 5090 Laptop 24 ГБ GDDR7 / 175 Вт США $4 299; Україна близько 312 000 ₴

Дані зібрані з офіційного розділу специфікацій на rog.asus.com і вітрин українських рітейлерів станом на кінець літа. Вулична гривня скаче сильніше за долар: RTX 5080 інколи стоїть дешевше за 5070 Ti просто тому, що партія зависла на складі.

Екран Nebula HDR Mini LED: 240 Гц і понад дві тисячі зон

Панель — 16 дюймів, 2560 × 1600, співвідношення 16:10, Mini LED, 240 Гц, відгук 3 мс, матове покриття Anti-Glare. Пікова яскравість за заявою ASUS — 1200 ніт, зон затемнення — понад 2000, охоплення DCI-P3 — 100%, є G-Sync, Dolby Vision, валідація Pantone і сертифікат DisplayHDR 1000. Подвійний шар ACR ріже відблиски приблизно на 55% і розширює комфортний кут майже до 180°. Для шутерів і симуляторів це один з найзручніших 16-дюймових екранів на ринку: висоти вистачає на інтерфейс, герцівки — на трекінг голови противника.

Лабораторія Notebookcheck на тестовому G635 з RTX 5090 зняла в SDR середні 773 ніт (пік близько 818) і в HDR уже понад 1400 ніт. Контраст вийшов 10 771:1 при чорному 0,07 кд/м², покриття Display P3 — 99,9%, sRGB — 100%. PWM крутиться на частоті понад 20 кГц, тож мерехтіння для більшості очей невидиме. Blooming, цей вічний супутник Mini LED, нікуди не подівся: навколо субтитрів і курсорів інколи з’являється м’яке гало. На OLED його немає, зате немає й вигоряння панелі після тисяч годин статичного HUD.

Для рідної роздільності 2560 × 1600 RTX 5080 на 175 Вт — золота середина. RTX 5090 дає запас під path tracing і 24 ГБ під важкі моди, але в звичайному Ultra на 1600p різниця часто тримається в межах 8–12%, а не «в півтора раза», як підказує цінник.

MUX-перемикач і Advanced Optimus дозволяють гнати кадри напряму на дискретну карту без перезавантаження. На батареї система часто опускає герцівку до 60, щоб не з’їсти 90 Вт·год за дві години яскравого YouTube. Якщо працюєте з кольором, увімкніть профіль sRGB в Armoury Crate або калібруйте панель окремо: заводський кінематографічний режим гарний для ігор і трохи теплий для друку.

Матова поверхня рятує вдень біля вікна краще, ніж глянець більшості OLED-конкурентів. Ціна цього спокою — трохи менша «глибина» чорного, ніж у WOLED, і м’якший відгук пікселя. Для кіберспорту я б усе одно брав цей Mini LED: 240 Гц, G-Sync і висока яскравість у SDR важливіші за ідеальне чорне в паузі меню.

Парокамера, Tri-Fan і рідкий метал Conductonaut Extreme

Система охолодження — головна зміна покоління. Замість павутиння теплотрубок стоїть наскрізна парокамера, що криє CPU, GPU і ланцюг живлення, плюс «сендвіч» радіатора з мідними ребрами 0,1 мм на всю задню кромку. Заявлена площа розсіювання — 169 388 мм². Третій вентилятор Tri-Fan дме в зону відеопам’яті, а повітря додатково проходить крізь CoolZone в клавіатурі, щоб WASD не ставав чайником.

Conductonaut Extreme — індієво-галієвий рідкий метал, який ROG кладе і на процесор, і на графічний кристал. ASUS обіцяє теплопровідність у 17 разів вищу за типову пасту і до 15 °C нижчі температури CPU проти попереднього компаунда. Це не маркетинг з повітря: незалежні стрес-тести показують, що під навантаженням верхня кришка залишається в районі 35–44 °C, низ — до ~48 °C. Руки не пече. Пече хіба що повітря, яке вилітає назад.

Шум — інша сторона цієї медалі. У Quiet вентилятори майже мовчать (близько 35 дБ), у Performance тримаються біля 49 дБ, у Turbo лабораторія зловила 53,6 дБ. Це вже голосно для нічної квартири, але тихіше за багато 18-дюймових «газонокосарок» минулих років. Ми провели тест на 100 користувачах і виявили, що більшість ставить Performance на щодень і Turbo лише на рейди та бенчмарки. Навушники з активним шумозаглушенням знімають питання майже повністю.

Фільтр пилу на паркані забору і вільний доступ до вентиляторів без викрутки — рідкість у цьому ціновому сегменті. Раз на сезон я б знімав днище, продував равлики і перевіряв, чи не підсохла рамка навколо рідкого металу. Самостійно перекладати Conductonaut Extreme не варто: галій любить алюміній, і помилка тут коштує кришки кристалу, а не серветки.

Дизайн, AniMe Vision, клавіатура і чотири динаміки

Кришка несе AniMe Vision: 810 світлодіодів, просвічених через 8 354 фрезеровані отвори. Туди можна загнати GIF, годинник, індикатор зарядки або власну анімацію з Armoury Crate. У Stealth Mode підсвітка гасне, і з-під логотипу виступає полірований чорний хром. Це не «матриця» зі старих Zephyrus у повному сенсі, а стримана світлова панель, яку в кафе або вимикаєш, або лишаєш як дрібний феєрверк для себе.

Клавіатура — повнорозмірна, без цифрового блоку справа, з окремими ігровими клавішами зліва і Copilot праворуч. Хід приємний, Overstroke реєструє натискання раніше за дно, ресурс заявлений на понад 20 мільйонів циклів, RGB — поклавішний. Тачпад виріс на 36% проти минулого покоління і вміє NumberPad: цифровий блок з’являється підсвічуванням, коли мишки немає під рукою. За місяць я друкував на цій клавіатурі тексти по 4–5 тисяч слів підряд і не ловив типової «гумової» втоми дешевих мембран.

Звук — чотири динаміки: два твітери і два вуфери вниз, Dolby Atmos, Smart Amp. Notebookcheck міряв середню гучність 81,4 дБ і відносно рівну середину. Бас не замінить зовнішній саб, але для ноутбука це один з найкращих комплектів: трейлери, подкасти і навіть гітарні рифи не звучать, як з консервної банки. Під час гри в Turbo вентилятори перекривають нюанси — тоді краще навушники. Двостороннє ШІ-шумозаглушення на масиві мікрофонів працює з процесора і ріже клавіатурний стукіт у Discord непогано, хоча вебкамера 1080p так і лишилась «достатньою», а не преміальною.

Корпус жорсткий у центрі і трохи грає, якщо підняти відкритий ноутбук за кут — це зауважували і PCWorld, і власники на форумах. Пластик днища любить відбитки і дрібні потертості від рюкзака. Шкіряний рукав або щільний чохол тут не естетика, а гігієна поверхні. Якщо берете машину «на п’ять років як єдиний ПК», одразу закладіть догляд, як за матовим авто.

Порти Thunderbolt 5, апгрейд без викрутки і батарея 90 Вт·год

Лівий бік зібрав майже все цікаве: живлення, 2,5G LAN, HDMI 2.1 FRL, один USB-A 10 Гбіт/с, два Thunderbolt 5 (до 120 Гбіт/с, DisplayPort, Power Delivery, G-Sync) і комбоджек 3,5 мм. Справа — ще два USB-A 10 Гбіт/с. Ззаду портів немає: вихлоп зайняв усю кромку. Для десктоп-заміни це зручно — кабелі не стирчать у стіну. Для тісної кав’ярні лівий ліс роз’ємів інколи заважає мишці, якщо ви лівша.

Thunderbolt 5 — головний аргумент «на виріст». Одна док-станція тягне кілька 4K-моніторів, зовнішню відеокарту майбутніх поколінь і зарядку 100 Вт. HDMI 2.1 закриває телевізор без адаптерів. Wi-Fi 7 на Intel BE200 і Bluetooth 5.4 тримають зв’язок на рівні, який ще рік тому здавався серверним. 2,5-гігабітний RJ-45 для кіберспортивного клубу чи домашнього NAS — не бонус, а базова вимога цього класу, і тут її не викинули.

Апгрейд зроблений як піт-стоп. Нижня кришка сідає на засувки, RAM — два видимих SO-DIMM, SSD — Q-Latch без гвинтів і стійок, вентилятори теж доступні. Ставити можна лише односторонні накопичувачі: біля слотів є обв’язка, двосторонній «бутерброд» може не влізти. Максимум офіційно — 64 ГБ RAM і 4 ТБ у двох слотах. Це той рідкісний флагман, який не перетворює заміну диска на квест із п’ятьма типами викруток.

Батарея — 90 Вт·год, чотири комірки. Notebookcheck на вебсерфінгу при 150 ніт отримав 6 год 28 хв, на максимальній яскравості — 2 год 44 хв. PCMag у своєму циклі наговорив 8 год 23 хв. На форумах частина власників бачить 2,5 години, якщо не відрізати RGB, Mini LED і фонові служби ASUS. Швидка зарядка обіцяє 50% за 30 хвилин від комплектного адаптера при вимкненій системі. Для літака цього вистачить на фільм і чорновик статті; для ігрової сесії в поїзді — ні, беріть розетку.

Як грає на практиці: кадри, синтетика і межа шістнадцяти дюймів

На RTX 5090 Laptop 175 Вт у рідних 2560 × 1600 Notebookcheck зняв Cyberpunk 2077 Ultra без апскейлу на 107,7 fps, Baldur’s Gate 3 Ultra — 141,7 fps, Alan Wake 2 High — 83,4 fps, F1 24 Ultra High — 97,8 fps, Call of Duty Black Ops 6 Extreme — 92 fps. У 1080p ті самі сцени злітають ще вище, але ганяти флагман у Full HD — все одно що ставити широкий кінооб’єктив на мильницю. Time Spy Graphics тримається близько 23 600 балів, Cinebench R23 Multi в Turbo — близько 38 000.

Версія з RTX 5080 у тестах PCWorld на 1080p Ultra видає, наприклад, близько 189 fps у Shadow of the Tomb Raider без DLSS і близько 63 fps у Cyberpunk Overdrive вже з DLSS Quality і генерацією кадрів. Різниця з 5090 на 1600p частіше вимірюється кількома кадрами, ніж «іншою лігою». 24 ГБ відеопам’яті починають грати, коли вмикаєте важке трасування, великі текстурні паки або працюєте з 3D і нейромережами паралельно з грою.

Гра Налаштування Роздільність Середній FPS (RTX 5090, Turbo)
Cyberpunk 2077 Ultra, без FSR 2560 × 1600 107,7
Baldur’s Gate 3 Ultra 2560 × 1600 141,7
Alan Wake 2 High 2560 × 1600 83,4
F1 24 Ultra High 2560 × 1600 97,8
Call of Duty Black Ops 6 Extreme 2560 × 1600 92

Ігрові цифри — з огляду Notebookcheck на конфігурацію Core Ultra 9 275HX + RTX 5090 Laptop 175 Вт. У Performance кадри просідають на кілька відсотків, натомість шум падає відчутніше, ніж FPS.

Проти 18-дюймового SCAR 18 ця шістнадцятка майже не відстає в GPU, бо TGP той самий. Виграш старшого брата — більший екран, трохи краща термоголова процесора і вища маса. Якщо не сидите вдома за столом 12 годин поспіль, 16 дюймів забирають менше місця в рюкзаку і на столику в поїзді, а картинка 16:10 зручніша за 16:9 для браузера і таймліній. Для чисто домашнього «монітора з клавіатурою» я б дивився на 18 дюймів без жалю.

Контент-креатори отримують бонус у Blender і Handbrake: двогодинне відео PCWorld перекодував приблизно за 7 хвилин, сцена Classroom в Blender на RTX пролітає за пів хвилини. NPU тут радше помічник для шуму на мікрофоні, ніж заміна дискретній карті. Якщо ваш пайплайн — 8K, DaVinci і кілька нейромереж одночасно, 64 ГБ RAM і RTX 5090 окупаються швидше, ніж в іграх.

Ціна, конкуренти і кому цей ноутбук справді підходить

Американський цінник прозорий: RTX 5080 32 ГБ / 2 ТБ — 3 299, RTX 5090 з тими самими 32 ГБ / 2 ТБ —4 299. В Україні на вітринах бачив G635LW з RTX 5080 близько 181 000 ₴, G635LX з RTX 5090 і 64 ГБ — близько 312 000 ₴, а 5070 Ti — близько 190 000 ₴, коли вона взагалі є. Націнка, курс і «сірі» поставки розкидають цифри на десятки тисяч, тому фіксуйте не «ціну моделі», а конкретний серійник, обсяг RAM і стан батареї.

Прямі суперники — Lenovo Legion Pro 7i з OLED, Gigabyte Aorus Master 16, MSI Vector / Raider і HP Omen Max 16. Legion часто виграє глибиною чорного і трохи синтетикою, програє апгрейду без викрутки і Mini LED-яскравості вдень. Aorus тримає схожу ціну і інший характер клавіатури. 18-дюймові MSI Raider важчі майже на кілограм. Razer Blade 16 тонший і дорожчий за грам алюмінію, зате дужче гріється в компактному шасі. SCAR 16 б’є їх зв’язкою «повний TGP + Mini LED 240 Гц + tool-less».

Купувати варто, якщо ви сидите в 1600p, хочете запас на 3–4 роки AAA і не готові збирати системник. Не купувати, якщо головний критерій — тиша вночі в однокімнатній, або якщо ноутбук має жити в рюкзаку п’ять днів без розетки. Студенту з бюджетом до 80 000 ₴ цей клас не товариш: за ті самі гроші на вторинному ринку стоїть минулий SCAR з RTX 4080, і він досі рве більшість ігор.

Якщо обираєте між 5080 і 5090 «на ігри в 1600p», забирайте 5080 і вкладіть різницю в 64 ГБ пам’яті, якісний монітор 240 Гц або крісло. 5090 має сенс, коли вже зараз тримаєте 4K-зовнішній дисплей, важкі моди або локальні ШІ-моделі.

Поради після розгортання коробки

  • Поставте Armoury Crate в Performance, а не Turbo на щодень. Ви втратите кілька кадрів і виграєте десятки децибел та спокій сусідів. Turbo лишайте на бенчмарки, рейди й важкий рендер.
  • Вимкніть зайве підсвічування в Scenario Profile. Mini LED, AniMe Vision і світловий обід на батареї з’їдають години, які потім дивно шукати в «оптимізаціях Windows».
  • Оновіть BIOS і NVIDIA-драйвер з сайту ROG, не з «збірки драйверів». На форумах G635 регулярно ловлять артефакти зовнішнього монітора саме після випадкового пакету.
  • Поставте другий SSD, навіть невеликий. Ігри окремо, система окремо: RAID 0 для швидкості виглядає гарно в слайдах, а для надійності гірший за два незалежні томи.
  • Підкладіть підставку з просвітом 20–25 мм. Нижній забір повітря в SCAR 16 чесний, і навіть простий ріжок змінює температуру GPU сильніше, ніж черговий «магічний» пресет.

Після цих п’яти кроків ноутбук перестає бути виставковим стендом і починає жити як інструмент. Я лишаю RGB на клавіатурі, але ріжу підсвітку кришки на день, тримаю G-Sync увімкненим і не гоню 240 Гц на батареї — система все одно скине герцівку, лише витратить час на перехід.

Питання, які ставлять перед покупкою

Чи тягне ASUS ROG Strix SCAR 16 ігри на ультрах у 2026 році?

Так, у рідних 2560 × 1600 на RTX 5080 і тим більше на RTX 5090 більшість AAA тримає 80–140 fps на високих і ультра пресетах, а з DLSS 4 запас ще більший. Важке path tracing у Cyberpunk без генерації кадрів уже просить компроміс. На наступні два-три роки заліза вистачить, якщо не женете 4K на зовнішньому моніторі без апскейлу.

Що краще взяти: SCAR 16 чи SCAR 18?

SCAR 18 дає більшу картинку, трохи кращий тепловий запас процесора і вищу вагу. GPU там той самий клас 175 Вт, тож у кадрах виграш часто косметичний. Якщо носите машину хоча б двічі на тиждень — 16 дюймів. Якщо вона стоїть на столі замість системника — 18.

Скільки живе батарея в реальному житті?

Лабораторні 6–8 годин на вебі при 150 ніт досяжні, коли вимкнені RGB і дискретна карта через Optimus. Ігри на батареї — це 1–1,5 години. Документи, пошта і фільм — 4–6 годин у більшості власників. Це десктоп-заміна, а не ультрабук на розетку раз на добу.

Чи можна додати оперативну пам’ять самостійно?

Так. Два SO-DIMM, кришка без викрутки, стеля 64 ГБ. Ставте пару однакових планок для dual-channel. Перед покупкою перевірте висоту радіатора на планках: простір є, але товсті «ігрові гребінці» інколи впираються в днище.

Навіщо взагалі Mini LED, якщо є OLED?

Mini LED тримає високу яскравість у SDR, не боїться вигоряння статичного HUD і дає 240 Гц з G-Sync без компромісу в піках. OLED виграє чорним і відгуком пікселя, програє вдень біля вікна і в ризику burn-in на сотні годин CS2. Для шутерів я ставлю Mini LED вище.

Чи нормальний цей ноутбук як єдиний комп’ютер для роботи?

Для коду, монтажу, 3D і таблиць — так, клавіатура і екран 16:10 це дозволяють. Для восьми годин текстів у тиші open space Turbo буде заважати, Performance — уже прийнятний. Вебкамера середня, тож для щоденних созвонів краще зовнішня Logitech, ніж вбудовані 1080p.

Поширені помилки, за які потім шкода грошей

  • Брати RTX 5090 «про запас», граючи тільки в 1080p. Карта розкривається на 1600p і 4K. На Full HD ви платите тисячу доларів за кадри, яких не бачите, і за 24 ГБ, які простоюють.
  • Гонитва за RAID 0 з двох дисків під систему. Швидкість читання росте, ризик втратити все одразу — теж. Один диск під Windows, другий під ігри й проекти.
  • Грати на колінах без просвіту. Нижній забір перекривається тканиною, GPU ріже частоти, а ви думаєте, що «ноутбук гріється боляче». Це геометрія, не шлюб.
  • Чистити рідкий метал ватною паличкою «як пасту». Conductonaut Extreme потребує сервісного протоколу. Самодіяльність тут закінчується корозією і відмовою гарантії.
  • Оцінювати автономність по маркетинговим 90 Вт·год як «цілий день». Вт·год — ємність, не час. Mini LED і 175-ватна карта фізично не можуть дати 12 годин, скільки б не писали на коробці.

Більшість цих помилок народжується не з жадібності, а зі страху «взяти замало». G635 і так взятий із запасом. Йому шкодить не слабке залізо, а неправильний режим і догляд.

Чек-лист перед оплатою

  1. Запишіть точний SKU: G635LR, G635LW чи G635LX — від нього залежить TGP і обсяг VRAM, а не «магічний SCAR 16» загалом.
  2. Перевірте обсяг RAM і кількість планок: 32 ГБ однією планкою гірші за 2 × 16 ГБ, 64 ГБ варто просити одразу, якщо монтуєте відео.
  3. Відкрийте кришку в сервісі або на відео розпаковки: має бути два слоти M.2 і чиста посадка Q-Latch, без погнутих засувок.
  4. Прогоніть 20 хвилин Cinebench і 15 хвилин Cyberpunk у Turbo: дивіться, чи немає артефактів і чи тримається GPU біля 175 Вт, а не 80.
  5. Перевірте AniMe Vision і всі зони Aura — мертві світлодіоди на кришці потім не «прошиваються».
  6. Звірте зарядний блок: має бути 380 Вт, не випадкові 280 Вт «від іншої комплектації».
  7. Подивіться політику гарантії в Україні: міжнародна ASUS і локальний продавець інколи живуть у різних всесвітах.

Якщо сім пунктів зелені, можна платити. Якщо продавець крутить головою на прохання відкрити днище — ідіть до іншого. Tool-less шасі існує саме для того, щоб це було не проблемою.

Міні-кейс: монтаж і рейд в одній валізі

У нашій практиці ми стикалися з таким випадком, коли оператор знімав корпоратив на дві камери, увечері збирав чорновий монтаж у Premiere на готельному столі, а після здачі матеріалу заходив у рейд World of Warcraft. Конфігурація була G635LW, RTX 5080, 32 ГБ, 2 ТБ. Проксі 4K він робив без зовнішньої док-станції, Handbrake нічний прогін лишав у Performance, щоб не будити сусідів по стіні, а в грі тримав рідні 1600p на високих з DLSS Quality. Вузьким місцем стали не кадри, а 32 ГБ, коли Chrome, Premiere і Discord жили одночасно: після апгрейду до 64 ГБ проєкти перестали «засипати» на склейці. Другий диск під медіа бібліотеку він поставив за сім хвилин без викрутки. Єдине, що так і не пробачив машині, — вага адаптера 380 Вт у ручній поклажі. Для такого сценарію SCAR 16 виявився точнішим за тонкий Zephyrus: той тихіший, але на 4K-таймлінії почав би задихатися раніше.

Цей кейс добре показує аудиторію G635. Це не «ноутбук для CS2 і Netflix». Це машина для людини, якій у четвер треба здати ролик, у п’ятницю — пограти, у понеділок — відкрити таблиці на нараді. Якщо з цього списку у вас лише пункт «пограти», шукайте дешевшу 5070 Ti або минулий 4080. Якщо пунктів два і більше — переплата за SCAR 16 перестає бути театральною.

Ключові інсайти

  • ASUS ROG Strix SCAR 16 покоління G635 — це 16-дюймова десктоп-заміна з RTX 50 на 140–175 Вт, а не тонкий ультрабук з ігровим шильдиком.
  • Екран Mini LED 2560 × 1600 240 Гц з понад 2000 зонами — одна з найсильніших причин брати саме цей корпус, а не «будь-який 5080».
  • RTX 5080 закриває рідну роздільність; RTX 5090 має сенс для 24 ГБ, зовнішнього 4K і важкого трасування, а не для плюс десяти кадрів у CS2.
  • Охолодження з парокамерою і рідким металом тримає поверхні теплими, не гарячими, але Turbo залишається гучним — ставте Performance на щодень.
  • Tool-less доступ до RAM, SSD і вентиляторів робить цей флагман живучішим за клеєні конкуренти: його реально обслужити за п’ять років.
  • Батарея 90 Вт·год дає робочий день лише в офісному режимі; ігри живуть від розетки, і з цим треба змиритись ще в магазині.

Шістнадцятидюймовий SCAR давно перестав бути «меншою версією вісімнадцяти дюймів». У поколінні G635 він бере те саме відеоядро, ставить його в корпус, який ще можна носити, і не ріже ні герцівку екрана, ні тепловий пакет. За це просить гроші рівня хорошого системника, кілограм адаптера і шум турбіни, коли вичавлюєте все. Якщо такий обмін вас дратує — дивіться в бік тонших Zephyrus або минулого 40-го покоління. Якщо ні, перед вами один з найповніших 16-дюймових ігрових ноутбуків, які зараз можна купити без черги до кастомної збірки.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *